Dijitalleşme Yolundaki Projelerimiz

E-NİKAH
Bu platform sayesinde, geleneksel nikah işlemleri dijital ortama taşınarak vatandaşların hem zamandan hem de bütçelerinden tasarruf etmeleri sağlanmıştır.

E-BELEDİYE
Vatandaşlarımız ödeme işlemlerinden birçoğunu e-Belediye platformu üzerinden yaparak, veznelere kadar yorulmak zorunda kalmıyor.

E-EKSPERTİZ
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde yürütülen yapı proje dosyalarının incelemesi hizmeti kapsamında, eksperler işlemlerini online ortamda yapabilmekte.

E-ÇAP
Plan ve Proje Müdürlüğü’ndeki Çizili İmar Durum Belgesi, Yazılı İmar Durum Belgesi, İnşaat İstikamet Rölevesi, Kot Kesit Belgesi başvuruları online ortamda yapılabilmektedir.

UÇANGÖZ ALBATROS DRONE PROJESİ
Uçangöz Albatros Projesi, Belediyemize 2022 yılı Altın Karınca ödülünü kazandırmış bir projedir. Uçangöz Albatros İnsansız Hava Aracı (İHA) ile kaçak yapı tespiti de yapılabilmektedir.

E-RUHSAT
Vatandaşlarımız, bu uygulama ile imar ruhsat işlemlerini online olarak yürütebilmektedir.

E-NUMARATAJ
Vatandaşlarımız, tercih etmeleri durumunda e-Numarataj platformu ile adres yazısına ulaşabilmektedir.

AFET BİLGİ SİSTEMİ
Afet yönetimi açısından, coğrafi bilgi sistemlerine dayalı olarak şehrimizin afetlere karşı var olan tüm kapasitesinin belirlenmesini ve yönetilmesini sağlamaktadır.

DİJİTAL İKİZ
Büyükçekmece’nin sınırları içerisinde, Dijital İkiz teknolojisi kullanılarak tüm alanların İnsansız Hava Aracı (İHA) yardımıyla 3 boyutlu olarak modellenmesi hedeflenmektedir.

E-İMAR
Vatandaşlarımız belediye hizmet binasına gitmeden, imar bilgilerine anında ulaşım sağlayabilmektedir.

KATI ATIK ROTA OPTİMİZASYON PROJESİ
2022 yılında devreye alınan proje kapsamında, katı atık toplayan araçlar için en uygun güzergâh belirlenmektedir. Bu da araçlara, en az yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlamakta ve vatandaşımızın vergilerinin doğru biçimde kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

BÜYÜKÇEKMECE MAHALLEM (BÜCEP)
Büyükçekmece sınırları içinde vatandaşlarımızın iletişim halinde olduğu, şehrin sunduğu fırsatları keşfettikleri, hizmet ve etkinliklerin takip edilebildiği özgün bir mobil uygulamadır.

HİZMET HARİTASI
Hizmet Haritası, vatandaşlarımızın ilçemizde gerçekleşen hizmetleri harita üzerinden görüntüleyebilmesini sağlamaktadır.

BÜYÜKÇEKMECE ÇEK GÖNDER
“Büyükçekmece Çek Gönder” mobil uygulaması, halkımızın daha huzurlu ve sakin bir Büyükçekmece’de yaşaması için devreye alınmış başka bir projedir. Şehrimizdeki herhangi bir aksaklığı şikâyet etmek ya da bildirmek isteyen vatandaşlarımız, bu uygulamayı kullanabilmektedir.

DİJİTAL ÖDEME NOKTASI (KİOSK)
Ödeme Kiosk ile vatandaşlarımız, ödeme işlemlerini belediyeye gelmeden, şehrimizdeki birçok farklı noktadan kolayca yapabilmektedir.

BİNALAR KONUŞUYOR
Büyükçekmece ilçesi sınırları içinde bulunan tüm binalara montajlanan akıllı teknolojik tabelalar ile deprem risk durumu, toplanma alanları, bina yaşı, iskan, imar durumu, en yakın eczane, en yakın cami, muhtar iletişim bilgisi ve bina resimleri gibi bir çok bilgi vatandaşımız ile paylaşılmaktadır.